wrapper

Флеш вести

Вака размилсуваат вистинските ВМРОВЦИ. Секоја чест на Стојче Трпевски:
ПОРАКА ДО ВМРО.ОТВОРЕНО до Премиерот Емил Димитриев и до Премиерот во сенка - Никола Груевски: Непочитувани, 1. Знам дека политички манир е да се оградите од насилството. И така ДА ЈА ОТФРЛИТЕ ОДГОВОРНОСТА за народниот гнев и “насилството“ што се
Рот: Ужаснат сум, националистички варвари ги уништуваат остатоците од демократијата
Државниот министер во германското МНР, Михаел Рот, со досега најдиректна порака од сите осуди кои дојдоа од меѓународната заедница. Државниот министер во германското МНР, Михаел Рот, со досега најдиректна порака од сите осуди кои дојдоа од
Ново видео од скандалот и тепачките во собранието
Погледнете го новото ексклузивно видео од упадот во Собранието. Хаос на сите страни.    https://www.youtube.com/watch?v=gg_tmhqhLtk    
Фестивал на живи  статуи во Скопје
Артисти од Португалија, Холандија и Германија, меѓу кои и двојниот светски шампион во живи статуи Џон Елке и прочуените „Европа статуа проект“, ќе земат учество на првиот меѓународен фестивал на живите статуи „Скопје урбан фест“. Фестивалот, кој
Полицајци, цивили и еден  пратеник меѓу примените во Ургентен
Во ургентниот центар на скопските клиники биле примени дваесетина повредени. Од нив пет или шест се полицајци, има еден пратеник, а останатите се цивили. Пратеникот е во општа стабилна состојба. Моментно се прават испитувања за сите. Има двајца
Ден по насилниот  упад во Собранието
По вчерашниот насилен упад во Собранието, откако Талат Џафери беше избран за претседател на Собранието, има околу 100-тина повредени граѓани, пратеници, новинарски екипи и полициски службеници. Граѓаните од „За заедничка Македонија“ кои
Раното станување лошо за здравјето на тинејџерите
Секој родител кој наутро морал да го буди за на училиште својот тинејџер, ја знае големината на проблемот поради кој се прават бројни истражувања Американската академија за медицина на сонот (ASSM) препорачала дека часовите за средношколците не
Што треба да знаете пред да исфрлите некоја намирница од исхраната?
Сите кои немаат алергија на дадената намирница, треба добро да размислат што добиваат, а што губат со нејзиното исфрлање од исхраната. Во последно време во медиумите често среќаваме совети за тоа кои намирници треба да се исфрлат од
ФРАПАНТЕН ИЗВЕШТАЈ ЗА ЕКОНОМСКИТЕ ШТЕТИ НА ЕМИГРАЦИЈАТА
Егзодус :  20 милиони луѓе отселени од Источна Европа и Балканот за 25 години Во периодот од 1990 до 2012 година над 20 милиони луѓе емигрирале земјите на Источна, Централна и Југоисточна Европа. Најголем дел од нив биле млади и високо едуцирани
Според пензиониран генерал на ЈНА, Бункерот во Јасен се затвора и од надвор
Информациите дека Иванов мисли да апси и да команда од бункерот на ЈНА во Јасен оваа недела е главна весто во некои медиуми. Пензиониран генерал од ЈНА тврди дека областа околу бункерот не е разминирана и е минирана со пластичен експлозив во 1988

Видео

Hide Main content block

Австралија

24 Април 2017

Бројот на поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ од ...

  • Последни
  • Популарни

Занимливости

  • Prev

Интервју и Став

  • Prev