wrapper

Флеш вести

Петок, 24 Февруари 2017 19:23

СКЕЛЕТ НА ЏИН ПРОНАЈДЕН ВО АВСТРАЛИЈА

Се пишуваат нови страници во светската палеонтологија. Скелет на вистински џин е пронајден неодамна во националниот парк ката Тјута во Австралија.  

.

Станува збор за остатоци од човек висок безмалку 5,5 метри а го открил тим археолози од универзитетот во Аделаида. Веста ја објави австралискиот весник Аделајд Хералд соопштувајќи дека остатоците се пронајдени во близина на разурнатини на древна мегалитска цивилизација.

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на