wrapper

Флеш вести

Четврток, 16 Март 2017 21:41

АДЕЛ ГО ПРЕКИНА КОНЦЕРТОТ ВО СИДНЕЈ

Британската дива Адел го прекина накусо својот концерт во Сиднеј, откако една обожавателка падна во несвест, по што беше префрлена во болница, од каде потоа соопштија дека станува збор за срцев удар.

 

Немилиот настан се случил за време пред изведбата на „Rolling In The Deep".

- Се извинувам, може ли да прекинеме? Овде на некого не му е добро и загрижена сум оти на оваа песна ќе има и огномет, а јас не би сакала да ја преплашам, рече Адел снимена на видео коешто стана хит на интернет.

На вториот концерт во истиот град, Адел и посака на својата обожавателка брзо опоравување и и ја посвети песната „Take It All".  

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на