wrapper

Флеш вести

Понеделник, 20 Февруари 2017 19:41

И денеска нема да сообраќаат возовите, железничарите го продолжуваат штрајкот

Вработените во Македонски железници – Транспорт и МЖ – Инфраструктура и денеска ќе штрајкуваат поради две неисплатени плати. Возовите и денеска нема да сообраќаат.

 

Од Македонски железници инофмираат дека денеска ќе почнат преговори со сидникатот за исплата на заостанатите плати за декември и јануари.

Претставници на синдикатот велат дека сѐ додека не се исплатат во целост заостанатите плати, штрајкот нема да прекине. Во штрајк се околу 2.600 вработени.

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на