wrapper

Флеш вести

Мислам дека не постои никаков простор за најмала загриженост, додаде Пешевски.

Парите ќе се враќаат во период од шест месеци , една и две години.

Директорот на компанијата Васко Скендеровски најави дека ќе се сретне со синдикатот.

Неодамна, од презентираните прислушувани разговори кои ги објави СДСМ, јавноста имаше можност да слушне како и владини функционери зборуваат за рекетот кој го вршат нивни соработници.

Привилегиите по разни основи за пензионерите можеби се оправдани, но финансиски се неодржливи. Дупката во Фондот за ПИОМ станува се` подлабока но проблемот е што власта останува комотна.

Поранешниот премиер зад себе остава долг цех. Реализацијата на она што вистински се ветуваше е скромна, но цената која ќе ја платат граѓаните е прескапа, предупредуваат упатените.

На оризовите полиња на Институтот за ориз во Кочани денеска беше демонстрирана рачна жетва на ориз и вршидба на оризова арпа на гумно со ѕевгар

оветите на претприемачи кои се испробале на бојното поле се посебна приказна. Извршните директори на компании поминале низ тоа што го поминувате вие и кога ќе ви дадат некој совет ќе можете да го примените во реалниот живот

Само во 2015 година, над 24 илјади македонски државјани ја напуштиле својата татковина во потрага по подобар живот во Германија. Од нив, 12 илјади останале. Бројката на доселеници се приближува до рекордни 100 илјади.

НБРМ најави корекција на предвидувањата за економски раст.

Страница 8 од 21

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на