wrapper

Флеш вести

Петок, 17 Март 2017 23:39

Драма во Македонија: Дете се бори за живот, го нападнале чопор кучиња

Четири годишно дете од кичевско Бачиште во критична состојба вчера било донесено во скопскиот Ургентен центар. Од полицијата информираат дека детето било нападнато од кучиња.

Несреќата се случила во 11 часот и 30 минути кога детето излегло од куќата и преку нива сакало да помине за да отиде во соседната куќа. Кучињата дошле од шталата на 49-годишниот Ш.В.  кој кучињата ги чувал пуштени.

Од полицијата велат дека извршен е увид, а по целосно документирање на случајот против Ш.В. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на