wrapper

Флеш вести

Четврток, 09 Април 2015 20:44

Заев на распит во Обвинителството за случајот „Пуч“

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во Јавното обвинителството треба да даде исказ за случајот „Пуч“.
 
Првообвинетиот Зоран Верушевски пред два дена даваше исказ во обвинителство, а свој исказ дал и премиерот Никола Груевски.
 
Полициската акција „Пуч“ почна на крајот од јануари оваа година.

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на