wrapper

Флеш вести

Поранешниот италијански репрезентативец Марко Матераци одлучи да објасни што му рекол на Зинедин Зидан на финалниот натпревар од СП 2006 кога легендата на Франција се налути и со глава го удри одбранбениот играч.

На ова најмасовно натпреварување учествуваа 1.247 каратисти од 56 држави.

„Извлековме незгоден противник. Се сеќавам на натпреварите од мое време, по менталитет и темперамент се мотивирани на нас“, изјави тренерот на Динамо.

Ова за него е осма турнирска победа на фјучрс.

Избраничките на селекторот Симовски се најдоа во третата група каде за противнички ќе ги имаат ракометарките на Австрија, Исланд и на Фарски Острови.

Во својата спортска биографија Кокшаров има настапувано за екипите на СКИФ Краснодар, Пивоварна Целје (Словенија) и на Чеховски Медведи.

Ракометната репрезентација на Македонија се најде во третиот шешир за жрепката за СП 2107 во ракомет кое ќе се игра во Франција.

Одбојкарите на Македонија на доминантен начин ја завршија групната фаза во Европската лига откако по Албанија и Данска во Скопје падна и Бугарија.

Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ започнува вториот турнир од Европската лига, Албанија е првиот противник на македонските одбојкари.

Најубава вест за натпреварите во Скопје е враќањето на искусниот коректор Јовица Симовски во националниот тим.

Страница 7 од 29

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на