wrapper

Флеш вести

Сабота, 04 Март 2017 19:10

Прв Ракија Фест на 18 март

На 18-ти март (сабота) со почеток во 12:00h напладне и крај дури 2 ипол часа по полноќ, гордо ви го претставуваме:
Првиот Ракија Фест во Скопје @ МКЦ.

 

Оваа целодневна прослава на нашата број еден препознатливост – Ракијата, ќе започне во 12:00 часот на платото пред МКЦ со акустина музика, староградска песна и чалгии. Од 19:00 часот музичката програма ќе се префрли внатре во Младинскиот Културен Центар на два засебни стејџа во холот на МКЦ и денсинг салата. Во холот ќе има специјализирани штандови на кои ќе бидат презентирани ракиите на повеќе македонски дестилерии надополнети со настапи на многу диџеи : Vladimir Blagojevikj, DjToucan, Zolti Man, Filip Stefanovski, GameOver, Dj LANS Passenger, DJ Vaso, Urdah & The Simith's, RootBoy.

 Во истото време во денсинг салата свој музички придонес ќе дадат :

The Backdoor Band, Kail, Fullstop, Armadillo, Funk Shui, Project Orpheus, Conquering Lion, Noviot Pochetok , The Black & Vice Social Club и други.

 по цена од 150 денари или на врата на денот на настанот по цена од 250 денари.

 

Наскоро ќе ја објавиме и целосната програма на учесници на Ракија Фест, како и неколку изненадувања, кои ќе може да ги следите на https://www.facebook.com/events/1207131912727649/


За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на