wrapper

Флеш вести

Понеделник, 30 Ноември 2015 10:04

Каменувана македонската полиција од мигрантите - 18 повредени полицајци

Економскте мигранти кои не можат да ја преминат македонско-грчката граница со денови, но и откако видоа дека се поставува ограда од три метри, својот бес го истурија на полицијата и се обидоа на сила да влезат на македонска територија.

– Извор А1Он

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на