wrapper

Флеш вести

Артисти од Португалија, Холандија и Германија, меѓу кои и двојниот светски шампион во живи статуи Џон Елке и прочуените „Европа статуа проект“, ќе земат учество на првиот меѓународен фестивал на живите статуи „Скопје урбан фест“.

Многу луѓето не ги знаат овие информации , а можат, буквално да ви го спасат животот. Се однесуваат на предмети кои секојдневно ги користите, и состојбата во која може да се најдете, а да при тоа не знаете, како може да ви помогнат функциите на вашата банкова картичка, мобилен телефон, автомобил …

Голема камена топка во последно време стана вистинска сензација за туристите во Босна,за која тврдат дека има биоенергија и супер лековити моќи.

Во категоријата Free style секој од паровите можеше да одбере песна и да направи сопствена кореографија со која ќе се покаже во најдобро светло. Овој танц бил договор помеѓу Мишо Спасовски и минатогодишниот победник, кајакарот Атанас Николовски.

Додека престојувале во Македонија, биле во Крушево на свадба. Снимките ги искористиле за да си направат спот. Секој чест!

Овој напиток е толку моќен што може да ја промени циркулацијата на крвта, да го зајакнете имунитетот како никогаш до сега, да го исчистите црниот дроб и да го намалите влијанието на слободните радикали. 

Ако имате домашен миленик, веројатно веќе сте сфатиле дека вашите крзнени пријатели се паметни, а сега истражувањата покажуваа колку кучињата се навистина итри и колку добро може да ги проценат луѓето.

Јапонскиот архитект Хаџиај Нарукава тврди дека нашол решение на вековниот проблем – како да се направи сплеснат сфероид на Земјата на рамна рамнина.

На социјалните мрежи деновиве се појави снимка која е снимена на Галичник, и на неа е забележано смок, долг речиси два метри среде снег. 

 
 
Страница 1 од 44

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на