wrapper

Флеш вести

Среда, 01 Февруари 2017 00:46

ФОТО: Се породи жена тешка 272 килограми – докторите шокирани од големината на бебето!

Кога жената тешка 272 килограми дошла во болницата Perth’s King Edward Memorial, докторите не биле спремни за тоа што ќе се случи во текот на нејзиното породување.

Не било прв пат во таа болница да се роди бебе, но никогаш не се родило бебе тешко 18 килограми.

Според зборовите на портпаролот на болницата, бебето било здраво и покрај својата неприродна големина.

Породувањето морало да се изведе со царски рез за да биде што побезболно за мајката и бебето.

1debela zena

Докторот кој ја породувал оваа жена на почетокот од породувањето мислел дека таа носи близнаци или тројка, па џиновското бебе било вистински шок!

-И претходно сум породувал морбидно дебели жени, но ова породување ќе го паметам додека сум жив. Бев убеден дека носи две или три бебиња, но не, тоа беше едно снажно дете. Верувам дека ќе стане неверојатен рагбист кога ќе порасне, изјави докторот.

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на