wrapper

Флеш вести

Петок, 03 Февруари 2017 23:26

Дарко Панчев, Илија Најдоски... Погледнете со какви автомобили доаѓале на тренинг фудбалерите на Црвена Sвезда

Некогаш, фудбалот не се играше за пари, туку многу повеќе од љубов. Погледнете го возниот парк на фудбалерите на Црвена Sвезда кои го освоија Купот на шампиони во 1991 година во Бари. Фотографиите се снимени три месеци по освојувањето на трофејот.

 
 

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на