wrapper

Флеш вести

Петок, 31 Март 2017 19:27

Луѓе од целиот свет доаѓаат во Босна поради мистериозната камена топка!-Кога ќе легнат на неа,се случува ЧУДО!(ВИДЕО)

Голема камена топка во последно време стана вистинска сензација за туристите во Босна,за која тврдат дека има биоенергија и супер лековити моќи.

Откривме дека таа топка тежи скоро 10 тона,а широка 2 метра. До неа се доаѓа по обележан шумски пат,поради што е честа дестинација на рекреативците и посетителите на познатата бања “Слатина”

 

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на