wrapper

Флеш вести

Среда, 18 Март 2015 19:07

Езеро на медузите (видео)

Во државата Палау, има едно езеро во кое живеат голем број на медузи кои ја изгубиле можноста да им наштетат на луѓето. Замислете како е да се капете со нив заедно.

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на