wrapper

Флеш вести

Недела, 28 Јуни 2015 20:48

Цело жири ја пееше „Море сокол пие“, Саша откачи, а Филип се пласираше во суперфиналето (видео)

Вчера вечер се одржа втората полуфинална на „Ѕвездите на Гранд“ во која од десет натпреварувачи само на шестмина им успеа да влезат во суперфиналето.

Филип Божиновски во вториот круг ја изведе „Море сокол пие“ во што воодшевено му помогна целото жири, а потоа одушеви со акапела изведба и нему му се дуплираа гласовите од СМС пораките.

Филип успеа да се пласира за суперфиналето кое ќе се одржи на 12 јули во Скопје.

Македонија ќе има двајца претставници, Филип и Ален Хасановиќ.

Освен Филип во суперфиналето од вчерашаната емисија ќе ги гледаме и Биљана Марковиќ, Сеат Хоџиќ, Наида Бешлагиќ, Харун Мехмедвиќ и Тамара Даргиќ.

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на