wrapper

Флеш вести

Се чини дека сепак паметот е поважен од убавината. Исто како што вежбањето и правилната исхрана ни помагаат да живееме подолго, се чини дека бракот со интелигентна сопруга се чини еднаков добар. Вака вели најновото истражување од универзитетот во Аберден. Тоа утврдило дека мажите кои се во брак со паметни жени живеат подолго, животот им е посреќен и поретко боледуваат од Алцхајмер и деменција.

Кога ќе го прочитате насловот на приказната, сигурно помислевте дека станува збор за некоја бизарна и вознемирувачка вест, но не мора да биде така…

1.Во неговата комуникација пофалбата е на прво место. Во секоја конверзија и послем секој муабет тој неговото доживување го опишува со зборовите “Ја вака ја така”…

Во Грција беше уловена опасна риба, чиј отров може да убие 30 луѓе, објави електронското издание на грчкиот весник „Прото тема".

Од тоа дали вие ќе бидете весела жена или не, зависи и каков ќе биде вашиот маж, доколку се прашувате од каде сега ова, еве ви одговор.

Сигурно неколку пати ви се случил разделен и расипан патент, по кој гардеробата станува неупотреблива, а често пати ви оди на нерви.

Од #mkwin моменти, издвојуваме: една од најубавите традиционални македонски песни „Зајди, зајди јасно сонце“ се најде на саундтракот на видео играта Battlefield 1. 

Ед е „вработен “ во австралиската полиција и секој ден совесно ги исполнува своите должности, а е облечен во препознатливата сина униформа. Сериозно и посветено исполнува се што од него се бара, но ако заспие на работа никој не се осмелува да го разбуди.

Ако сте возач, триквите во ова видео се вистинска работа за вас. Популарниот јутјубер Дејв Хакс ви открива низа трикови кои ќе ви го олеснат возењето. Можете да направите мини чистат на прашина, со помош на обичен ластик ќе добиете држач за мобилен телефон, со средство за полирање ќе направите безбедносен појас.

Страница 4 од 44

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на